Видатного харків'янина не стало через російські обстріли: він до останніх днів читав лекції

На рахунку Гамбарова - більше сотні сходжень, серед них кожна п'ята - вищої категорії складності.
Читать на русском
Свічка, траур, день пам'яті Свічка, траур, день пам'яті

На Харківщині 25 квітня внаслідок російських обстрілів загинув відомий вчений і альпініст Леонід Гамбаров. Крім того, він був доктором технічних наук, професором інституту інформатики та управління НАН України.

Про його загибель повідомив харківський альпініст, головний тренер збірної України зі скелелазіння - Геннадій Копійка.

Загиблий Гамбаров також був майстром спорту з альпінізму і неодноразово брав участь у найскладніших рятувальних роботах.

"До останніх днів, незважаючи на воєнний стан, він виконував свої службові обов'язки, читав он-лайн лекції. Подробиці події з'ясовуються", - написав Копійка.

Він нагадав про найважливіші етапи біографії вбитого росією вченого і альпініста.

Гамбаров Леонід Арамович народився в 1940 році. Вже в 1961 році він виконав відразу 3-й розряд з альпінізму, піднявшись на вершини Семенов-Баші, Сулахат і м. Домбай

У наступні сезони був учасником зборів Харківського ДСО "Буревісник" в альпіністських таборах "Баксан", "Безенгі", "Ельбрус".

"1966-Всесоюзна школа інструкторів в а/л "Шхельда". З 1967 по 1989, близько 40 змін працює з учасниками в а/таборах "Цей", "Баксан", "Торпедо", "Шхельда", "Джайлик", "Домбай".

На рахунку Гамбарова - більше сотні сходжень, серед них кожна п'ята - вищої категорії складності.

Також загиблий неодноразово брав участь у рятувальних роботах. Серед найбільш складних- "хрест" Ушби в 1972 році в головному загоні і п.Кавказ в 1980, де Гамбаров був керівником робіт.

Нагадаємо, жителі окупованої Харківщини збентежили загарбників.

Як повідомляла Politeka, орки продовжують обстріли Харкова та області.

Також Politeka писала, орки обстріляли Харківську область: серед постраждалих опинилися мати з дитиною.


Надбавка до пенсії в Харкові: хто має право на її нарахування

Дефіцит продуктів у Харкові: українцям повідомили про нову проблему

Грошова допомога для ВПО в Харківській області: в ПФУ попередили про важливий момент

Прогноз погоди в Харкові на тиждень з 15 по 21 липня: синоптики попередили про сильні стрибки температури

Графіки відключення світла у Полтавській області на 15 липня: де українцям варто бути готовими до багатогодинних обмежень

Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Полтавській області: кому нададуть продуктові набори

Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Харківській області: з'явилися два способи, як можна її отримати

Безкоштовне житло для ВПО у Харкові: де приймуть з дітьми та домашніми тваринами

Подорожчання продуктів у Полтавській області: магазини різко переписали вартість головних товарів

Підвищення тарифів на комунальні послуги в Полтавській області: ціни зазнали суттєвих змін

Подорожчання продуктів у Харківській області: ціни зазнали неприємних змін в магазинах

Прогноз погоди в Харківській області на тиждень з 14 по 20 липня: коли істотно припече

Нову грошову допомогу виплачують для ВПО в Полтавській області: кому треба встигнути подати заявку

Дефіцит продуктів у Полтавській області: про яку проблему зроблено попередження

Графіки відключення світла у Полтавській області на 14 липня: які населені пункти опинилися у списку на тривалі вимкнення

Доплати для пенсіонерів в Харківській області: хто та як може скористатися цією можливістю

Грошова допомога для ВПО у Полтавській області: скільки можуть отримати мешканці

Доплати для пенсіонерів у Полтавській області: куди звернутися для отримання

Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Харківській області: що отримають мешканці

Показати ще