Дефіцит продуктів у Харкові: на що рекордно виростуть ціни

Місцеві мешканці хвилюються через дефіцит продуктів у Харкові, тож розповідаємо про це детальніше.
Читать на русском
Дефіцит продуктів у Харкові Дефіцит продуктів у Харкові

Дефіцит продуктів у Харкові вже відчутний навіть на прикладі звичних яблук, які ще донедавна були невіддільною частиною кожного ринку чи супермаркету, повідомляє Politeka.

Як інформує "Hromadske", дефіцит продуктів у Харкові особливо гостро проявився на ринку фруктів, де яблука поступово перетворюються з базового товару на майже делікатес. Ціна росте, а пропозиція від відчизняних виробників на полицях магазинів падає.

Середня вартість одного кілограма досягла 85 гривень, а це вже утричі більше, ніж торік. Причому подорожчання настільки суттєве, що банани, які є традиційно дорожчі, екзотичні імпортні фрукти, тепер коштують менше.

На думку агроаналітиків, дефіцит продуктів проявляється не лишеу Харкові, а й по всій країні. Вже зараз споживачі бачать, що на прилавках більшість фруктів – імпортовані здебільшого з Польщі. Українські ж яблука або зникають зовсім, або потрапляють на ринок у дуже обмежених об’ємах.

Фахівці з ринку кажуть, що проблема полягає у тому, що місцеві сади старіють, а нові саджанці майже не висаджуються. Ці процеси тривають не один рік, але зараз ефект став відчутним і для пересічного покупця.

Як пояснює аграрний експерт Іван Томич, скорочення площ під яблуневими садами призводить до зменшення обсягів вирощування. І хоча урожай все ще можливий, питання в його обсягах і логістиці.

Ще один цікавий момент: тепер саме банани, а не яблука, стали «ціновим барометром». Якщо торік банани коштували трохи більше 64 гривень, то зараз їхня ціна зросла до 74, але навіть із цим подорожчанням вони все одно дешевші за яблука. Це виглядає майже абсурдно, кажуть експерти, з огляду на відстань, яку ці фрукти долають до України.

Останні новини України:

Нагадаємо Politeka писала, Подорожчання продуктів в Миколаєві: ціни на низку товарів переписали, що зросло найбільше.

Також Politeka писала, Безкоштовне житло для ВПО у Миколаєві: де готові прихистити переселенців.

Як повідомляла Politeka, Робота для пенсіонерів в Миколаєві: де заплатять від 13 тисяч гривень.


12 годин поспіль не буде світла: Полтавську область попередили про масштабні графіки відключення на 30 та 31 липня 

Дефіцит продуктів в Харкові: з чим виникли труднощі та що буде далі

Майже 1300 гривень доплати: кому з пенсіонерів у Полтавській області доступні додаткові виплати

Доплати для пенсіонерів у Харківській області: хто отримає цей грошовий бонус

Прогноз погоди у Харківській області на тиждень з 29 липня по 4 серпня: чого слід остерігатись у ці дні

Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Харківській області: яким чином можна отримати саме цю підтримку

Графіки відключення світла у Полтавській області на 29 липня: з'явилося попередження про довготривалі знеструмлення

Безкоштовне житло для ВПО в Харкові: де готові прийняти з дітьми та тваринами

Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів в Полтавській області: що входить до наборів та як їх отримати

Пів року фінансової підтримки: хто з ВПО може подати заявку на нову грошову допомогу в Харківській області

Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів в Харкові: де забезпечують повноцінним харчуванням

Дефіцит продуктів в Харкові: з чим саме виникли проблеми

Пенсіонери та не тільки: хто отримає грошову допомогу в Полтавській області до Дня Незалежності

Дефіцит продуктів в Полтавській області: яка проблема виникла цього разу

Подорожчання продуктів у Харківській області: які товари значно додали у вартості на кінець липня

Надбавка до пенсії з 1 серпня в Полтавській області: якими способами можна подати заявку

Інтернет і дзвінки зміняться: Київстар запускає в серпні важливі зміни в Харківській області

Доплати для пенсіонерів у Полтавській області: хто може сподіватися на отримання цієї допомоги

Прогноз погоди в Харківській області на тиждень з 28 липня по 3 серпня: на які несподіванки чекати

Показати ще